Uszkodzona przesyłka kurierska, co robić?

kurier-paczka

Jak postąpić w przypadku, gdy przy odbiorze przesyłki okazuje się, że została ona uszkodzona w transporcie?

 Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że została ona uszkodzona, powinniśmy zażądać od kuriera sporządzenia protokołu zawierającego opis stanu przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Kurier powinien sporządzić protokół w naszej obecności.

Jeżeli po wydaniu przesyłki stwierdziliśmy ubytek lub uszkodzenie niedające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, mamy 7 dni na zawiadomienie o tym fakcie firmy kurierskiej (np. DHL,UPS,GLS, Poczta Polska). W takim wypadku kurier przyjedzie pod wskazany adres i sporządzi protokół., Pamiętajmy, iż protokół podpisują osoby uczestniczące w ustaleniu stanu przesyłki. Jeżeli nie zgadzamy się z treścią protokołu, mamy prawo zamieścić w nim zastrzeżenie z uzasadnieniem.

Podstawę prawną dochodzenia roszczeń związanych z uszkodzeniem przesyłki w transporcie stanowi ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe.

Przyjęcie przez nas przesyłki bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie większości roszczeń w stosunku do firmy kurierskiej, dlatego tez pamiętajmy, aby przed odebraniem przesyłki dokładnie sprawdzić jej stan.

.

Jak wysłać rower kurierem?

Jak zapakować rower do wysyłki kurierem?

Zacznijmy od tego, iż rower musi być czysty. Najłatwiej i najwygodniej jest spakować go w karton rowerowy. Tym celu możemy skorzystać z pudełka, w który zapakowany był rower w momencie zakupu. Jeżeli takiego nie posiadamy możemy udać się do sklepu rowerowego, gdzie jest szansa, iż za niewielka opłatą uda nam się go zdobyć.

Należy odkręć przednie koło, pedały oraz kierownicę, dobrze jest również zdjąć siodełko. Zabezpiecz wszystko tekturą, bądź kawałami kartonów, gazet, itp. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również folia bąbelkowa. Pamiętaj, aby po zapakowaniu w kartonie nie pozostały luźne elementy, które będą obijać się o rower w trakcie transportu.  Warto zabezpieczyć również delikatne elementy, takie jak przerzutki, czy mostek. Bardzo dobrym i tanim wypełniaczem, z którego możemy skorzystać są zmięte gazety.

Jeżeli nie posiadamy kartonu, najlepszym i bezpiecznym rozwiązaniem jest skręcenie kierownicy w linii ramy i owinięcie wszystkiego folią typu stretch. Pamiętaj o zabezpieczeniu wszystkich ostrych i wystających elementów, takich jak pedały, siodełko, końcówki kierownicy, rogi, itp.

 Na koniec należy upewnić się , iż po zapakowaniu żadne odkręcone elementy roweru nie przemieszczają się w środku. Nie żałujmy taśmy klejącej, aby prawidłowo zabezpieczyć naszą przesyłkę. Pamiętajmy, iż zanim nasza paczka dotrze do odbiorcy, będzie kilka razy przepakowywana.

Rower

Ile to kosztuje?

Koszt wysyłki roweru za pośrednictwem strony Tania-Paczka.net waha się w granicach od 55,00 zł - 59,00 zł. Cena zależy od wymiarów, wagi oraz kształtu przesyłki. Przed wysyłką radzimy skorzystać z kalkulatora ceny dostępnego na naszej stronie www.tania-paczka.net, gdzie po wpisaniu wagi oraz wymiarów i kształtu będziemy pewni ile kosztuje wysyłka. 

Po wycenie, pozostaje nam zamówić kuriera.
Jeżeli nie wiedza Państwo jak to zrobić, proponujemy skorzystać z naszego poradnika dostępnego pod adresem: Jak zamówić kuriera?

.

Jak wysłać paczkę kurierem

Jak wysłać paczkę kurierem?

Wielu z nas wielokrotnie otrzymywało przesyłki doręczane za pośrednictwem firm kurierskich, lecz gdybyśmy sami chcieli zamówić kuriera i wysłać paczkę?Kurier Tania-Paczka.net

Poniżej przedstawiamy Państwu szybki i prosty sposób zamówienia kuriera do domu lub firmy bez konieczności posiadania umowy z firmą kurierską.

 

 1. Wchodzimy na stronę tania-paczka.net
 2. W kalkulatorze dostępnym na stornie wyceniamy przesyłkę – Kalkulator
 3. Płacimy za przesyłkę dokonując wpłaty na numer konta dostępny w zakładce „Kontakt
 4. Po dokonanej wpłacie wchodzimy w „Formularz Zlecenia, wpisujemy wszystkie niezbędne informacje, zamieszczamy potwierdzenie przelewu (pdf, doc, jpg) i klikamy „Wyślij”
 5. Po kilku/kilkunastu minutach otrzymujemy zwrotnego maila z listem przewozowym w załączniku
 6. Drukujemy list i umieszczamy na przesyłce*
 7. Czekamy na przyjazd kuriera

*Jeżeli nie posiadamy drukarki, należy w formularzu zaznaczyć opcję „nie mogę wydrukować listu przewozowego – dopłata 2,50 pln

Tak, jak Państwo widzicie zamówienie kuriera za pośrednictwem strony Tania-Paczka.net ma bardzo wiele plusów. Zaletą oferowanych przez na usług jest czas transportu, który jest z reguły  o wiele krótszy od przesyłki wysłanej pocztą. Ponadto wszystkie usługi można zlecić przez internet nie wychodząc z domu. Kurier przyjedzie po przesyłkę do nadawcy, którym nie musi być osoba zamawiająca usługę i dostarczy ją pod wskazany adres.

Pod poniższym linkiem możecie Państwo pobrać krótką instrukcję z opisem procedury zamówienia kuriera

JAK ZAMÓWIĆ KURIERA

 Baner mały

.

Paleta, Europaleta, Przesyłki paletowe – poradnik

Poniżej przedstawiamy Państwu obszerny poradnik dotyczący głównie zasad obowiązujących przy obsłudze palet, europalet, czyli przesyłek paletowych.

Waga i wymiary każdego elementu w przesyłce:

 • Waga maksymalna elementu, który nie został umieszczony na palecie to 50 kg. Maksymalna waga rzeczywista lub przestrzenna elementu umieszczonego na palecie to 1 000 kg (wraz z paletą).
 • Maksymalna waga przesyłki (rzeczywista lub przestrzenna) 2 500 kg.
 • Wymiary przesyłki standardowej:

            – umieszczonej na palecie (łącznie z paletą): 1,2 x 0,8 x 2,1 (m),
            – nie umieszczonej na palecie (łącznie z opakowaniem): 1,4 x 0,6 x 0,6 (m).
paleta

W przypadku, gdy którykolwiek z boków przekracza wyżej wymienione wymiary, naliczana jest opłata dodatkowa za element niestandardowy w wysokości 9,50 zł lub 20 zł.

 • Maksymalne wymiary pojedynczego elementu:
 • długość 4 m lub
 • wysokość do 2,1 m (z uwzględnieniem palety) lub
 • suma wszystkich boków nie większa niż 6 m
 • Suma boków (długość + szerokość + wysokość) powyżej 3 m, nawet jeśli waga elementu nie przekracza 31,5 kg.
 • Maksymalna liczba elementów w przesyłce: 5 sztuk.
 • Towar skonsolidowany na palecie jest traktowany jako pojedynczy element.
 • Element o długości powyżej 2 m do 4 m stanowi osobną przesyłkę, wymaga odrębnego listu przewozowego, a jego waga rzeczywista nie może przekraczać 50 kg. Opłata za transport takiej przesyłki naliczana jest zawsze na podstawie wagi dłużycowej.
 • Nadawane do jednego Odbiorcy spaletyzowane przesyłki o wadze powyżej 2 500 kg albo przesyłki obejmujące więcej niż 5 palet mogą być obsługiwane na indywidualnych zasadach po uzgodnieniach z Działem Obsługi Klienta Tania-Paczka. W przypadku nadania do jednego Odbiorcy przesyłek zawierających więcej niż 5 palet bez uprzedniego uzgodnienia z Działem Obsługi Klienta, termin doręczenia każdej kolejnej przesyłki ponad pierwszą przesyłkę wydłuża się: (a) jeśli doręczenie powinno nastąpić kolejnego dnia roboczego – o jeden dzień roboczy lub więcej, zależnie od ilości nadanych przesyłek; (b) jeśli doręczenie powinno nastąpić w ciągu dwóch dni roboczych – o dwa dni robocze lub ich wielokrotność, zależnie od ilości nadanych przesyłek.

Odbiór i doręczenie:

 • Usługa jest realizowana w miejscach dostępnych dla samochodów dostawczych, w systemie „burta-burta”.
 • Odbiór i doręczenie obejmują umieszczenie i zdjęcie przesyłki ze skrzyni ładunkowej. Dodatkowe czynności załadunkowe i rozładunkowe pozostają po stronie Klienta.
 • Przesyłki odbierane są standardowo od poniedziałku do piątku i doręczane są w następnym dniu roboczym lub w ciągu 2 dni roboczych.
 • Zamówienia Kuriera po odbiór przesyłki można dokonać za pomocą strony internetowej tania-paczka.net lub telefonicznie w Dziale Obsługi Klienta pod nr tel. 730 081 703. Po wcześniejszych uzgodnieniach z przedstawicielem firmy można zlecić stałe odbiory.

Sposób naliczania opłat:

 • Dla przesyłek paletowych naliczamy opłaty zgodnie z tabelą znajdującą się na stronie Cennik przesyłek kurierskich
 • Dla każdego elementu obliczana jest:
 • Waga przestrzenna według przelicznika:

(długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm)/4 000 lub 1 m3 przesyłki = 250 kg.

 • Waga dłużycowa według przelicznika: 1 metr bieżący = 100 kg.
 • Obowiązuje wybór wyższej wagi (rzeczywistej, przestrzennej lub dłużycowej).
 • Cena przesyłki wieloelementowej obliczana jest po zsumowaniu wyższych wag poszczególnych elementów.

.

Zwrot towaru – nowe przepisy o prawach konsumenta

Prawa Konsumenta - Tania-Paczka Święta już za nami, na aukcjach internetowych zaczynają pojawiać się, jak grzyby po deszczu, przedmioty będące nietrafionymi prezentami.

Prawie 4 na 10 Polaków otrzymało prezent, który nie do końca im odpowiada. Jeżeli zakupu dokonaliśmy przez internet mamy możliwość jego zwrotu. 

Pod pewnymi warunkami…

Od dnia 25 grudnia 2014 r. obowiązuje nowa ustawa o prawach konsumenta.

Na wstępie należy wyjaśnić kim jest Konsument.        
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową (art. 22.1 kc). Najprościej mówiąc, dokonujemy zakupu jako „osoba prywatna” a nie jako przedsiębiorca.

Główną zmianą wprowadzoną w nowej ustawie, jest wydłużenie terminu do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny z 10 do 14 dni kalendarzowych. Jeżeli z powyższego uprawnienia skorzystasz, umowę uważa się za niezawartą i obie strony mają obowiązek wzajemnego rozliczenia się.

WAŻNE! Przedsiębiorca nie może uregulować kwestii związanych z odstąpieniem od umowy w sposób mniej dla Ciebie korzystny, niż to wynika z przepisów prawa, a więc oże ten termin wydłużyć, ale nie skrócić

Jak prawidłowo obliczyć termin , od którego należy liczyć dzień pozwalający na odstąpienie od umowy:

■ W przypadku umowy sprzedaży pojedynczego towaru termin liczy się

od następnego dnia po tym, w którym otrzymałeś produkt.

■ W przypadku umowy sprzedaży kilku towarów dostarczanych osobno, partiami

lub w częściach termin liczy się od następnego dnia po tym, w którym otrzymałeś

ostatnią rzecz, partię lub część.

■ W przypadku umowy polegającej na regularnym dostarczaniu towarów przez

określony czas termin liczy się od następnego dnia po tym, w którym otrzymałeś

pierwszą z zamówionych rzeczy.

■ W przypadku pozostałych umów (np. na wykonanie usługi) termin liczy się

od następnego dnia po tym, w którym zawarłeś umowę.

 

WAŻNE! Aby odstąpienie od umowy było skuteczne, musisz wysłać oświadczenie przed upływem 14 dni od otrzymania towaru czy zawarcia umowy. Nie ma tu znaczenia, że przedsiębiorca otrzyma je po upływie tego terminu.

 

Następnie masz 14 dni na odesłanie towaru a przedsiębiorca musi  nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia – zwrócić wszystkie dokonane przez Ciebie płatności, w tym również koszty dostarczenia Ci towaru.

WAŻNE! Przedsiębiorca może powstrzymać się od zwrotu płatności do momentu, gdy otrzyma od Ciebie zwracany produkt lub dowód jego odesłania.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/

 

.

Usługa PDI ( informacja przed doręczeniem)

Na czym polega usługa Informacja przed doręczeniem (PDI), czyli awizacja telefoniczna?
dhl_pdi

Usługa Informacja przed doręczeniem (PDI) zapewnia wcześniejszy kontakt kuriera z odbiorcą przesyłki, jeszcze przed jej dostarczeniem. Tuż po nadaniu przesyłki do odbiorcy wysyłany jest sms z informacją o jej planowanym dostarczeniu. SMS zawiera także użyteczne dla odbiorcy informacje, np. o wysokości kwoty pobrania. Ponowny kontakt ma miejsce w dniu dostawy. Kurier DHL kontaktuje się z odbiorcą i ustala porę doręczenia przesyłki. Wtedy też, bez dodatkowych formalności, odbiorca może wskazać inny adres niż ten, podany na liście przewozowym.

Jakie są korzyści dla klientów?

Usługa PDI zapewnia korzyści zarówno dla nadawcy jak i odbiorcy przesyłki. Wcześniejsze ustalenie czasu i miejsca dostawy z kurierem daje odbiorcy możliwość lepszego zaplanowania czasu i przygotowania się na odbiór przesyłki, a w przypadku usługi Pobranie i zwrot należności (COD), przygotowanie odpowiedniej kwoty.

UWAGA: Kontakt kuriera z odbiorcą jest obowiązkowy tylko w przypadku korzystania z powyższej usługi. W przypadku nie opłacenia opcji PDI , kurier nie ma obowiązku kontaktowania się z odbiorcą. Oczywiście wielu kurierów dzwoni do odbiorcy przed doręczeniem przesyłki, ale nie stanowi to ich obowiązku.

ILE TO KOSZTUJE: Opłata za usługę PDI wynosi jedynie 2 zł..

Przesyłki międzynarodowe – EUROPA

Tania-Paczka.net. działa na całym świecie. Dzięki nam tanio i szybko wyślesz paczkę w każde miejsce. Poniżej przedstawiamy Państwu zasady dotyczące wagi oraz wymiarów jakie muszą spełniać przesyłki międzynarodowe.

 

Tania-Paczka.net - wymiary przesyłek międzynarodowych

Waga paczki

 • waga jednostkowa max. do 50kg,

 
Wymiary paczki

 • obwód + najdłuższy bok max. 3m,
 • najdłuższy bok max. 2m,
 • szerokość max. 80 cm,
 • wysokość max. 60 cm.
Cennik przesyłek międzynarodowych: Tania-Paczka.net

.

Jak wysłać opony?

Jak wysłać opony?

 1. Opony powinny być suche i czyste.
 2. Najprostszym sposobem jest owiniecie opon folią strech, rys.nr 1, ( może być też mocny worek na śmieci i taśma pakowa) bądź też szczepienie mocną taśmą, rys. nr 2.
 3. Tak przygotowane opony możemy śmiało przekazać do wysyłki
 4. Czekamy na przyjazd  kuriera, któremu wręczamy wydrukowany list przewozowy, który otrzymacie Państwo poczta mailową. List przewozowy powinniśmy wydrukować  w dwóch egzemplarzach, gdyż na jednym z nich powinien podpisać sie kurier.

tire-shipinf_irr_tire_m

        

Ile to kosztuje?

Jeżeli waga jednej przesyłki nie przekroczy 30 kg, to cały koszt  wyniesie jedynie 29,50 zł.  Dokładny koszt możemy sprawdzić tutaj.  Następnie przechodzimy do formularza zlecenia.          

Zapraszamy na stronę tania-paczka.net

          

.