Jak wysłać rower kurierem?

Jak zapakować rower do wysyłki kurierem?

Zacznijmy od tego, iż rower musi być czysty. Najłatwiej i najwygodniej jest spakować go w karton rowerowy. Tym celu możemy skorzystać z pudełka, w który zapakowany był rower w momencie zakupu. Jeżeli takiego nie posiadamy możemy udać się do sklepu rowerowego, gdzie jest szansa, iż za niewielka opłatą uda nam się go zdobyć.

Należy odkręć przednie koło, pedały oraz kierownicę, dobrze jest również zdjąć siodełko. Zabezpiecz wszystko tekturą, bądź kawałami kartonów, gazet, itp. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również folia bąbelkowa. Pamiętaj, aby po zapakowaniu w kartonie nie pozostały luźne elementy, które będą obijać się o rower w trakcie transportu.  Warto zabezpieczyć również delikatne elementy, takie jak przerzutki, czy mostek. Bardzo dobrym i tanim wypełniaczem, z którego możemy skorzystać są zmięte gazety.

Jeżeli nie posiadamy kartonu, najlepszym i bezpiecznym rozwiązaniem jest skręcenie kierownicy w linii ramy i owinięcie wszystkiego folią typu stretch. Pamiętaj o zabezpieczeniu wszystkich ostrych i wystających elementów, takich jak pedały, siodełko, końcówki kierownicy, rogi, itp.

 Na koniec należy upewnić się , iż po zapakowaniu żadne odkręcone elementy roweru nie przemieszczają się w środku. Nie żałujmy taśmy klejącej, aby prawidłowo zabezpieczyć naszą przesyłkę. Pamiętajmy, iż zanim nasza paczka dotrze do odbiorcy, będzie kilka razy przepakowywana.

Rower

Ile to kosztuje?

Koszt wysyłki roweru za pośrednictwem strony Tania-Paczka.net zaczyna się w granicach od 40,00 zł. Cena zależy od wymiarów, wagi oraz kształtu przesyłki. Przed wysyłką radzimy skorzystać z kalkulatora ceny dostępnego na naszej stronie www.tania-paczka.net, gdzie po wpisaniu wagi oraz wymiarów i kształtu będziemy pewni ile kosztuje wysyłka. 

Po wycenie, pozostaje nam zamówić kuriera.
Jeżeli nie wiedza Państwo jak to zrobić, proponujemy skorzystać z naszego poradnika dostępnego pod adresem: Jak zamówić kuriera?

.

JAK WYSŁAĆ ROWER KURIEREM - POBIERZ PORADNIK